Domů Doprava Automobil Honda představila svůj elektrický městský vůz ePrototype

Honda představila svůj elektrický městský vůz ePrototype

Japonská automobilka Honda představila v roce 2017 koncept s názvem Urban EV, vizi městského elektromobilu. Na ní navazuje ePrototype, který se nám oficiálně ukázal v celé své kráse na Ženevském autosalonu.

Při pohledu na tohle autíčko musíme říct, že je velice podařené. Je jednoduché bez zbytečných kudrlinek kolem. Kliky dveří jsou zahlazené a vyskočí na majitele až při přiblížení. Místo zrcátek má vozidlo dvě kamery, které promítají obraz na dvě obrazovky uvnitř vozu. Honda uvedla, že kamery snímají daleko větší úhel než ta klasická. Design modelu je trochu retro, ale na druhou stranu vypadá futuristicky. Možná vám vzhledem bude připomínat Golfa, ale vychází z první generace Civica 1972.

Výrazným prvkem jsou přední a zadní LED světla. Zajímavostí tohoto auta je nabíjecí port umístěny uprostřed přední kapoty, která je dostupná z jakékoliv strany vozu. Skleněný kryt zástrčky informuje řidiče o stavu nabíjení. Doba nabíjení bude podle výrobce trvat pouhých 30 minut a dojezd je přes 200 km. Je tak jasné, že auto bude sloužit pro městský provoz.

Interiér vozu sazí na minimalismus. Palubní deska je jeden velký displej, což působí velmi moderně. Textil materiálů sedaček je vyroben z ekologických materiálů. Je příjemný na dotyk a svojí šedou barvou vyvolává pocit obývacího pokoje. Moderní techniku doplňuje imitace dřeva známá z vozu CR-V 5G.

Jízdní vlastnosti vozu mají být dynamické ač sportovní. Honda také uvedla, že automobil bude mít pohon zadních kol, což mát prý být nový trend pro elektromobily. Cena vozu zatím nebyla představena. Nicméně my se na tohle autíčko moc těšíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Vložte prosím své jméno

Nejnovější články

Společnost Arcimoto začala dodávat zákazníkům tříkolové elektrické FUV

FUV, Fun Utility Vehicles je elektrická trojkolka, která se začala prodávat prvním zákazníkům v Kalifornii, Oregonu a Washingtonu. Vozidlo je plně elektrické,...

Autosalon Tokio 2019: Nová Honda Jazz oficiálně

Honda oficiálně představila na Tokyo Motor Show čtvrtou generaci kompaktního městského vozu Honda Jazz na hybridní pohon. Jeho design je kompletně přepracovaný....

Švédské elektrické auto Unity zveřejnilo ceny

Švédský automobilový startUp Unity představil elektrické vozidlo pro komerční užití. Tento kompaktní vůz se dostane k prvním zákazníkům příští rok. Díky několika...