Domů Doprava Automobil Autosalon Tokio 2019: Nová Honda Jazz oficiálně

Autosalon Tokio 2019: Nová Honda Jazz oficiálně

Honda oficiálně představila na Tokyo Motor Show čtvrtou generaci kompaktního městského vozu Honda Jazz na hybridní pohon. Jeho design je kompletně přepracovaný. Honda oficiálně nedávno ohlásila, že končí s dieslovými motory a svoje modelové řády v Evropě v různé formě elektrifikuje už v roce 2022.

Není tak proto ničím novým, že Honda představuje v poslední době více modelů na elektrický nebo hybridní pohon. Aktuální novinkou je tak hybridní městský model Jazz, který vznikl v roce 2002 a řadí se mezi MPV. Ostré hrany vozu oproti minulé verzi zmizely a vozidlo je tak více kulatější. Čisté linie, zaoblená přední maska dělá z auta roztomilé vozidlo. Podobný vzhled má i interiér, který je čistý, má minimalistický retro volant, který najdeme u modelu HondaE. Novinkou je také propracovanější multimediální systém, kterých přichází z 9″ dotykovou obrazovkou, digitálním rádiem DAB s možností Apple CarPlay a Android Auto. Nově bude k dispozici i aplikace MyHonda+, která propojí váš smartphone s vozem auta.

Proporce vozu zůstanou oproti předchůdci podobné bez výraznějších změn. Jedná se zejména o tenké přední sloupky s dobrý výhledem, flexibilní sedadla Magic Seats nebo výborné sedačky s dobrou oporou těla.

Automobilka Honda poprvé u modelu Jazz začne používat zkratku e:HEV, který brzy uvidíme u všech budoucích elektrifikovaných modelů této značky. Jazz bude poprvé vybaven dvoumotorovým hybridním systémem. Přesné parametry, ale zatím nejsou známy, ale zřejmě se bude jednat o podobnou technologii, kterou disponuje CR-V.

Další novinkou je Honda Crosstar, což je crossower. Bude mít vyšší světlou výšku, přepracovanou přední masku, střešní ližiny, ochranné nástavce nárazníků a blatníků. Samozřejmostí Jazzu bude i základní bohatá výbava.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte prosím komentář
Vložte prosím své jméno

Nejnovější články

Společnost Arcimoto začala dodávat zákazníkům tříkolové elektrické FUV

FUV, Fun Utility Vehicles je elektrická trojkolka, která se začala prodávat prvním zákazníkům v Kalifornii, Oregonu a Washingtonu. Vozidlo je plně elektrické,...

Autosalon Tokio 2019: Nová Honda Jazz oficiálně

Honda oficiálně představila na Tokyo Motor Show čtvrtou generaci kompaktního městského vozu Honda Jazz na hybridní pohon. Jeho design je kompletně přepracovaný....

Švédské elektrické auto Unity zveřejnilo ceny

Švédský automobilový startUp Unity představil elektrické vozidlo pro komerční užití. Tento kompaktní vůz se dostane k prvním zákazníkům příští rok. Díky několika...